تاریخ امروز
منوی اصلی
  آرشیو مطالب
  جدید ترین مطالب
  محبوب ترین مطالب
  موضوعات
  پیوند ها
   بازدید کننده


   سلام و خسته نباشید از اینکه این سایت را انتخاب کردید متشکرم اگر سوال و درخواستی داشتید کامنت بدارید خیلی ممنون بای.

   نویسنده نویسنده : تاریخ : تاریخ
   نکات مهم اولیه شیرینی پزی


   اول نکات شیرینی پزی:

   هر کسی که حداقل یک بار شیرینی تهیه کرده باشد به خوبی به اهمیت پختن آن پی برده و متوجه شده است که اگر خمیر شیرینی به بهترین نحو ممکن تهیه شود ولی خوب نپزد، زحمت بیهوده ای کشیده شده ، بنابراین لازم است که در مورد پخت شیرینی و نحوه کار کردن با فرهای خانگی نکات زیر را بدانید...

   شیرینی پزی,شیرینی پزی حرفه ای,شیرینی پزی آسان,[categoriy]

   شیرینی پزی,شیرینی پزی حرفه ای,شیرینی پزی آسان,شیرینی پزی با مایکروفر,شیرینی پزی محمود,شیرینی پزی پانیذ,شیرینی پزی بدون فر,شیرینی پزی خانم جمشیدیان,شیرینی پزی ساناز مینایی,شیرینی پزی افسانه ظروفی,,نکات شیرینی پزی

   معمولاً کیک و شیرینی هایی که دارای حجم زیادتری هستند با حرارت متوسط و مدت زمان زیاد، پخته می شوند. کیک و شیرینی هایی که ریز و کوچک هستند (به جز شیرینی هایی که سفیده یا زرده زیاد در آنها به کار رفته) حرارت زیاد و وقت کمتری برای پخت نیاز دارند.

   اگر حرارت فر برای پخت شیرینی زیاد باشد باعث می شود که روی آن پخته و وسط خمیر خام بماند، زمانی که این حالت پیش آمد بهتر است یک تکه کاغذ فویل را چند لایه کرده روی شیرینی بیاندازید به نحوی که به شیرینی آسیب نرساند و دوباره آن را در فر قرار دهید، در این حالت وسط خمیر نیز پخته خواهد پخت. درجه حرارت فر در فرهای مختلف بر اساس سانتی گراد و فارنهایت است که با در دست داشتن جدول زیر می توان هر کیک یا شیرینی را در هر فری به راحتی پخت.

   درجه سانتی گراد درجه فارنهایت
   120 250
   150 300
   160 325
   180 350
   190 375
   200 400
   230 450

   توجه: با وجود داشتن این جدول، حتماً به دستورالعمل فر نیز توجه کنید.
   فرهایی که حداکثر حرارت آنها 500 یا 550 باشد بر اساس فارنهایت تنظیم شده اند. فرهایی که حداکثر حرارت آنها 250 تا 300 درجه است بر اساس سانتی گراد تنظیم شده اند.

   تبدیل درجه های سانتی گراد به فارنهایت یا برژس دارای فرمول است ولی می توان به صورت تقریبی درجه فارنهایت را نصف کرد و درجه سانتی گراد را به دست آورد مثلاً اگر حرارت روی 400 درجه فارنهایت باشد باید فرهای سانتی گرادی را روی درجه 200 تنظیم کرد. برای طبخ انواع شیرینی یا غذا باید فر را حداقل 30-15 دقیقه قبل از پخت گرم کرد.
   پیمانه یک، یک دوم، یک سوم و یک چهارم است که مقدار پیمانه 1 یا کامل از مواد مختلف به قرار زیر می باشد:

   مواد وزن به گرم
   1 پیمانه آرد 100 گرم
   1 پیمانه پودر قند 125 گرم
   1 پیمانه شکر 150 گرم
   1 پیمانه روغن (جامد یا مایع) 150 گرم
   پیمانه ها را همیشه با قاشق پر کنید و هیچ گاه خود پیمانه را در آرد و روغن فرو نکنید.
   هوای اضافی داخل مواد جامد را با حرکت عمودی قاشق در پیمانه بگیرید و روی پیمانه را با کارد صاف کنید. اندازه تخم مرغ مصرفی در دستورات به مقدار تقریبی 60-50 گرم است که معادل وزن یک تخم مرغ متوسط با پوست می باشد.
   اگر در دستور العمل ها مقدار وزنی تخم مرغ داده شده است، ابتدا آن را به آرامی هم زده سپس مقدار مورد نیاز را وزن و جدا می کنیم، توجه کنید که تخم مرغ باعث تغییر طعم شیرینی می شود بنابراین حتماً مقدار ذکر شده باید مصرف شود. هر جا کلمه تخم مرغ به تنهایی ذکر شد منظور یک تخم مرغ کامل است.

   نکاتی در خصوص تهیه کیک و تزیین آن :

   قبل از اینکه شروع به پخت و تزیین هر کیکی بکنیم چند نکته ی مهم و در عین حال ساده را باید در نظر داشته باشیم .

   ۱- همیشه دستور کیکی یا شیرینی را که تصمیم داریم بپزیم از اول تا آخر کاملا میخوانیم ،مطمئن شویم که تمام مواد لازم را دراختیار داریم .
   ۲- هیچگاه سعی نکنیم که مواد دیگری راجایگزین بعضی از مواد کنیم .
   ۳- تمام مواد را یک ساعت قبل از پخت در آشپزخانه گذاشته تا همه ی مواد هم دما شوند .
   ۴- مواد را به دقت وزن کنید .
   ۵- حدود یک ربع قبل از پخت فر را روشن کنیم .
   ۶- هیچگاه در فر را قبل از اینکه سه چهارم زمان پخت سپری شده باشد باز نکنیم چون پف کیک می خوابد .
   ۷- یک کیک وقتی کاملا پخته است که به اندازه ی کافی پف کرده باشد و روی ان طلایی شده باشد و کیک تا حدودی از دور قالب فاصله گرفته باشد.

   منبع:آکا ایران

    

    


   برچسب ها: نکات مهم و ضروری در آشپزی و شیرینی پزی - بیتوته , نکات اولیه شیرینی پزی - روزنامه ،سلامت , نکات پخت شیرینی، ریزه کاریهای پخت شیرینی - شیرینی پزی آکا , نکات شیرینی پزی - آموزش شیرینی پزی - روزنامه ،سلامت , نکات مهم و ضروری در آشپزی و شیرینی پزی ! - آکا - روزنامه ،سلامت , بهارسایت – اولین مجله اینترنتی آشپزی و شیرینی پزی - آشپزی و ... , تبدیل مقیاس مواد اولیه (پیمانه ها) | نکات آشپزی - 101recipe , نکات کلیدی پخت کیک و شیرینی | سرآشپز ,
   نویسنده نویسنده : میترا جون تاریخ : 1394/06/01 تاریخ
   کد :74928

   تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به http://ashpaziyek.parspa.com/ مي باشد

   خرید : بک لینک
   میزبانی شده توسط : همکاری در فروش پارس پا